Dr Sven-Marcus Beschnidt

osteokonfrontacje

Dr Sven-Marcus Beschnidt

Biografia

Dr Sven-Marcus Beschnidt jest jednym z czołowych  niemieckich stomatologów. Wyróżnia się wybitną znajomością dziedzin mikrochirurgii, implantologii oraz stomatologii estetycznej. Jego motto brzmi: każdy człowiek ma swoją własną historię, a lekarze muszą ją dostrzegać aby osiągnąć sukces. Oto historia dr Svena-Marcusa Beschnidt’a: „Kiedyś bałem się stomatologów. Po dziś dzień boję się niektórych zabiegów na przykład zastrzyków. Moje doświadczenia z czasów dzieciństwa miały ogromny wpływ na moje dorosłe życie. Nawet przed rozpoczęciem działalności aktualnej praktyki, pamiętam gdy moje nozdrza wypełniały się zapachem „dentysty” podczas pokonywania schodów. Następnie drzwi otwierały się, a ja stałem przed wysokim, ciemnym, drewnianym blatem. Za blatem siedział ktoś, kogo nawet nie mogłem dostrzec. Następnie musiałem czekać. Czasami godzinami. Zupełnie nie widziałem stomatologa. Dopiero, gdy leżałem na fotelu stomatologicznym, dentysta wchodził do gabinetu i bez wypowiedzenia słowa, natychmiast zabierał się do pracy.” „W tym czasie, wydarzyło się coś co odmieniło moje życie. Poprzez dyskomfort, konieczności wizyt u dentysty, który chciał podawać mi zastrzyki. Wtedy zastrzyki mnie przerażały, lecz chęć mojego dentysty do działania, była większa niż jego zdolność do współczucia. Dlatego wykonał ekstrakcję bez znieczulenia. To miało ogromny wpływ na moją szczękę i duszę. Od tego czasu, stomatologia stała się częścią historii mojego życia.”

Edukacja: 1990 – 1995 – Studia na wydziale lekarsko-dentystycznym w University Hospital of the Albert Ludwigs University, Freiburg, Germany; 08.01.1996 – Uzyskanie prawa wykonywania zawodu.

Doświadczenie zawodowe: 1996 – 1998 – Asystent medyczny i pracownik naukowy w Zakładzie Protetyki na University of Freiburg; 1997 – Uzyskanie tytułu Doktora – dr med. dent.; 1999 – Konsultant i adiunkt oraz starszy wykładowca; 2001 – Uzyskał tytuł specjalisty z dziedziny Protetyki Stomatologicznej (German Society of Prosthodontics & Dental Materials, DGZPW); 2002 – 2003 – Praca w klinice dr Axel Kirsch & dr Karl-Ludwig Ackermann, Filderstadt, Germany; 2002 – Wykładowca uniwersytecki z dziedziny protetyki opartej na implantach w Szpitalu Uniwersyteckim, Freiburg; 2004 – Certyfikowany specjalista z dziedziny implantologii – German Association for Implantology (DGI), Certyfikowany specjalista z dziedziny implantologii – European Association of Dental Implantologists (BDIZ); 2004 – Otwarcie prywatnej praktyki stomatologicznej w Brenners Park-Hotel & Spa, Baden-Baden; 2005 – 2007 – Adiunkt w Zakładzie Protetyki w University Hospital, Freiburg; 2007 – Aktywny członek European Academy of Esthetic Dentistry (EAED).

Nagrody: Na liście 20 Topowych Stomatologów w Niemczech (“Who´s Who Honboard der Medizin in Deutschland”) – „Dr Beschnidt zaliczany jest do najlepszych specjalistów niemieckich i wyróżnia się wybitną pracą w dziedzinie mikrochirurgii, implantologii oraz stomatologii estetycznej” – Focus Magazine, Doctors’ List 2010 to present.

Wszystkie wykłady